Zaznacz stronę

Spływ kajakowy z dzieckiem – co zabrać, jak się przygotować?

Pamiętajcie

Podczas spływu kajakowego z dzieckiem należy pamiętać:

Jak myślicie jakie będzie pierwsze pytanie, które zadają sobie rodzice? Ile lat powinno mieć dziecko, żeby zabrać je na spływ: Nie ma konkretnej wiekowej granicy. Doświadczeni kajakarze na wielodniowe wyprawy zabierają nawet niemowlęta, jednak w żadnym wypadku nie można tego polecić kajakowym nowicjuszom. Najmłodsi uczestnicy spływów, jakich pamiętamy mieli około pięciu lat. Każdy rodzić zna najlepiej swoje dziecko i sam musi zdecydować, czy jego dziecko będzie chciała spędzić w kajaku kilka godzin, czy po kilku minutach będzie chciało wysiąść. To pewne że dzieci uwielbiają wodę, a siedząc w kajaku można bawić się nią do woli. Spływy kajakowe po rzece są zdecydowanie ciekawsze niż po zalewie czy jeziorze, za każdym zakrętem wyłania się nowy krajobraz. Czasami szlaki kajakowe prowadzą przez otwarte zbiorniki wodne (jeziora, zalewy), wtedy szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo i zachować ostrożność, ponieważ na otwartych zbiornikach wodnych jest bardzo głęboko i daleko do suchego lądu.

Dzieci obowiązkowo powinny płynąć w założonych i prawidłowo zapiętych kamizelkach asekuracyjnych

Spływu kajakowego nie można skończyć w dowolnym momencie

Zabierz wodę oraz jedzenie lub przekąski

Mogą się przydać środki odstraszające komary i inne owady.

Jak myślisz

Co mówią o Nas inni?

Usługa na najwyższym poziomie. Świetne miejsce do odpoczynku (domki/bania/miejsce na ognisko). Fajnie zorganizowany spływ wielodniowy.

Piotr Prusak

Pełen profesjonalizm i otwartość na nietypowe potrzeby klientów. Żadna z okolicznych firm nie chciała nas odebrać z kempingu, a tutaj nie było z tym problemu. Oprócz tego świetne kajaki, pomoc przy optymalnym doborze trasy, nota bene przepięknej. Bardzo miło, gorąco polecam i dziękuję za bardzo udany dzień.

Agnieszka Swierczewska-Gwiazda

Napisz do Nas i umów się na spływ

Baza kajakowa

Remieńkiń 5B

16-412

Godziny pracy

8:00 – 18:00

Kontakt

Jacek: 793-924-386

Beata: 794-106-603