+48 793-924-386
Zaznacz stronę

Duże grupy mogą liczyć na atrakcyjne upusty cenowe oraz dostosowanie oferty!

Koszt 50zł/osoba

Spływy kajakowe Czarna Hańcza, Marycha, Rospuda, Wigry, Suwalszczyzna, jednodniowe, weekendowe.
Raczki Małe – Święte Miejsce (odcinek 15 km) , czas spływu ok. 4 godz. ( 8 osób )
Odcinek o średnim stopniu trudności w szczególności dla rodzin z dziećmi, ze względu na zmienność rzeki, liczne zakręty i przeszkody w postaci zwalonych drzew.
Rzeka częściowo przepływa przez tereny zalesione z wysokimi brzegami, kamienistym dnem, szybkim nurcie zbliżonym do rzeki górskiej.
W niższej części biegu rzeka przepływa łagodnie przez bagniste łąki wśród wysokich traw i trzcin.
Dwa ciekawe miejsca po drodze to pozostałości Pałacu Paca (kilkaset metrów od brzegu rzeki) w miejscowości Dowspuda i Święte Miejsce – dawne miejsce kultu religijnego i miejsce cudów.

 

Dolina Rospudy. Jest takie miejsce, które zniewala swoim urokiem o każdej porze roku. Przyroda tworzy tu fenomenalną wręcz enklawę różnorodności i rzadkości gatunków fauny i flory, a krajobrazy urzekają nietypowymi widokami. Wąska, czasem na kilka, czasami na kilkaset metrów szeroka rynna wyżłobiona przez rzekę, obejmuje obszar o unikalnej wartości – dlatego warto mu się przyjrzeć z bliska. Nie sposób zrobić tego, podróżując samochodem czy nawet rowerem…”1
Długość rzeki wynosi 102,5 km. Płynie wąską doliną w kierunku południowym i południowo-wschodnim, przepływając przez dziewięć jezior : Czarne, Rospuda Filipowska, Kamienne, Garbaś, Głębokie, Sumowo Bakałarzewskie, Okrągłe, Bolesty, Rospuda Augustowska oraz trzy miejscowości: Filipów, Bakałarzewo i Raczki. Po minięciu Dowspudy zagłębia się w północno-zachodnią część Puszczy Augustowskiej.

Dobrym sposobem na poznanie tej krainy i jej królowej – rzeki Rospudy jest podróż kajakiem.
Zapraszamy więc do skorzystania z naszych kajaków, najbardziej praktycznego środka transportu w tej okolicy.

Zadzwoń
Pokaż trasę